E-skierowania

Najbliższa aktualizacja wprowadzi nieco odmieniony wygląd e-skierowań. Jest to związane z nowym obowiązkiem wysyłania e-skierowań na zabiegi fizjoterapeutyczne w ramach NFZ, ale uwzględniliśmy także zgłaszane nam propozycje i problemy lekarzy w zakresie użytkowania całego modułu. Dodaliśmy także nowe funkcje, które przyspieszą obsługę.

Aby wystawić e-skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, należy wybrać komórkę z zakresu od 1300 do 1311 oraz 2146 i 2147, np. 1310 Dział (pracownia) fizjoterapii, wybrać procedury ICD9 które mają być wykonane u pacjenta, określić okolicę i część ciała oraz priorytet. Niestety obecnie e-skierowanie nie daje możliwości wpisania ilości powtórzeń, dlatego taką informację trzeba umieścić w treści e-skierowania.

Co nowego?

  1. Podpowiadanie ulubionych procedur

W zakładce Procedury, istnieje możliwość oznaczenia najcześciej używanych pozycji za pomocą gwiazdki – każde kliknięcie zmienia ich kolor. Dzięki temu wyświetlą się od razu po wejściu w zakładkę, a także można je sortować kolorami. Wszystkie procedury oznaczone kolorem, wyświetlą się w e-skierowaniu, po kliknięciu na pole “Procedury ICD-9”:

E-skierowanie:

2. Procedury ICD9 – ddodatkowe dane

Przy procedurach, na które kierowany jest pacjent, dodaliśmy pola do określania strony i okolicy ciała a także priorytetu ich wykonania. Są to pola niezbędne przy e-skierowaniach na zabiegi fizjoteraputyczne, ale można z nich korzystać także w skierowaniach na inne badania czy zabiegi.

3. Pobieranie procedur z e-skierowania do wizyty

W wizycie, w zakładce Procedury dodaliśmy nowy guzik, który umożliwia zaciągnięcie wszystkich procedur ICD9 z e-skierowania. Wyświetli się on jednak dopiero wtedy, gdy do wizyty w terminarzu zostanie podpięte e-skierowanie:

Co zmieniliśmy?

  1. Układ pól – teraz są one nieco inaczej ułożone, aby zmieścić wszystkie niezbędne dane procedur ICD9. Podkreśliliśmy także kolorem “pilne” (CITO).
  2. Uprawnienia dodatkowe wraz z dokumentami, a także wyniki badań, są schowane – wyświetlają się po kliknięciu na guzik “Pokaż dodatkowe”.

3. Guzik który zapisuje e-skierowanie i dodaje je do pakietu skierowań oczekujących na wysyłkę, jest teraz ułożony w pionie, tak aby nie chował się poza widokiem nawet najmniejszego ekranu.

4. Poprawiliśmy działanie wyszukiwarki procedur ICD9 oraz poradni/oddziałów.

Warto także pamiętać o opcji zapamiętywania hasła certyfikatu do czasu wylogowania z systemu, a także o szybkim podglądzie treści wywiadu, badania i zaleceń z bieżącej wizyty.

Zgodnie z Państwa sugestiami planujemy także dodać zakładkę “Ostatnie e-skierowania”, która umożliwi szybkie ich ponawianie.

Pozdrawiam

Katarzyna Kuczma