Aktualizacja – sierpień 2021

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym wykonaliśmy u Państwa aktualizację, która pozwoli sprawniej wystawiać Zdarzenia Medyczne do platformy p1.
Zdajemy sobie sprawę, że wymagania, które spadły na naszych świadczeniodawców wymuszają podjęcie kroków w zmianie sposobu organizacji pracy więc w miarę możliwości postaramy się maksymalnie usprawnić proces tworzenia wizyty, wystawiania świadczenia oraz raportowania ZM do P1.

Najważniejsze zmiany, które weszły w dzisiejszej aktualizacji:

1. Możliwość zmiany daty oraz poradni w wizycie (operator klika na datę wizyty- obok zakładki e-skierowanie i ma opcję wyedytowania tych danych)
2. Możliwość skopiowania procedur z poprzednich wizyt (klikając na datę kopiujemy wszystkie procedury lub klikamy na konkretną procedurę z poprzedniej wizyty i kopiujemy ją do aktualnej wizyty)
3. Opcja zaznaczania za pomocą „gwiazdki” najczęściej wybieranych procedur medycznych, która będzie na samej górze wyświetlała listę ulubionych procedur.

UWAGA! W związku ze sporą ilością błędów, informujemy że każdorazowo w wizytach na NFZ należy wskazać procedurę ICD-9 w celu prawidłowego wyraportowania ZM do P1. Dotyczy to również poradni POZ!

Najczęściej wskazywane procedury to:

89.00 lub 89.0099→ które z automatu ustawiliśmy jako ulubione! Należy wybrać minimum jedną z nich, ponieważ brak procedury skutkuje odrzuceniem ZM przez P1.

Pozdrawiam, Julia Karasek