Aktualizacja – marzec 2021

Szanowni Państwo,

w dniu jutrzejszym tj. czwartek 25.03.2021 planujemy u Państwa aktualizację, która wprowadzi kilka istotnych zmian m.in w wystawianiu e-skierowań czy zapisie wizyty.

WIZYTY:

  1. Autoryzacja

Najistotniejsza zmiana to brak przycisku ZAPISZ w wizycie. W przypadku jeśli przychodnia korzysta z modułu e-skierowanie zostanie tylko przycisk WYDRUKUJ oraz AUTORYZUJ.

To celowe działanie, które jest pierwszym krokiem do zbliżających się od lipca 2021 Zdarzeń Medycznych i EDM.  Bardzo proszę, aby powoli nastawiać się na te zmiany, ponieważ na lekarza spadnie obowiązek wystawiania świadczeń do NFZ jeśli wizyta jest finansowana ze środków publicznych. Zdarzenie Medyczne to nie tylko niektóre elementy wizyty, ale również pozycje rozliczeniowe ze świadczenia oraz informacja o ubezpieczeniu/uprawnieniach dodatkowych pacjenta.

Kliknięcie na przycisk Autoryzuj daje nam możliwość wystawienia świadczenia, a jeśli lekarz chce na razie pominąć ten krok klika na opcję Autoryzuj i wróć do terminarza (lekarze POZ), a specjalista na przycisk Wróć do terminarza.

 

 

Kolejne zmiany, o których warto wspomnieć i które powinny ułatwić Państwu korzystanie z systemu to:

2. E-skierowania:

  • W polu poradnia na klik pojawi się lista najczęściej wybieranych przez lekarza poradni/oddziałów.
  • Do nazwy poradnia dodaliśmy również nazwę poradnia/oddział. Wielu lekarzy miało wątpliwości czy może wystawiać skierowania do szpitala z naszego modułu. Uwaga! Lekarz musi wskazać konkretny oddział, na który kieruje. W przypadku jeśli chce wskazać jednostkę np. Szpital UCK w module jednostki administracja wprowadza mu dane tego szpitala (z regonem, adresem, numerem księgi rejestrowej) i wtedy lekarze w polu jednostka będą mogli go wybrać. Warto wprowadzić kilka najczęściej wybieranych jednostek. Dostęp do modułu jednostki mają tylko osoby, które mają nadane uprawnienia.
  • W przeglądzie przyjętych e-skierowań oprócz treści i kodów ICD-10, ICD-9 wskazujemy jednostkę kierującą oraz lekarza kierującego.
  • Do pola treść w e-skierowaniu umożliwiliśmy kopiowanie treści z wywiadu/badania/zaleceń. Działa to dokładnie tak jak w formularzach.
  •  W polu ICD-10 na klik pojawiają się ostatnie rozpoznania pacjenta, którego dotyczy wizyta.
  • W karcie pacjenta w przeglądzie e-skierowań zrobiliśmy podział na e-skierowania oraz skierowania papierowe z wyszukiwarką.
  • Wyszukiwanie e-skierowania po kodzie i peselu działa również ze starej części wyszukiwarki pacjenta.

3. Zaktualizowaliśmy listę poradni zgodnie z obowiązującą listą komórek organizacyjnych.

4. Zaktualizowaliśmy listę kodów ICD-9 (procedur).

5. Dodaliśmy formularz do wystawiania skierowań na cytologię.

6. ULUBIONE BADANIA

Zupełnie nowa funkcjonalność dla przychodni, które korzystają z zakładki LABORATORIUM to możliwość oznaczania ulubionych/najczęściej wybieranych badań laboratoryjnych. Opcja działa tak jak słowniki. Gwiazdka przy konkretnym badaniu zmienia nam kolor badania. Po wejściu w kolejnego pacjenta wyświetli się nam lista ulubionych, oznaczonych kolorem badań, a jeśli lekarz chciałby wyszukać inne korzysta tak jak dotychczas z wyszukiwarki.

Pozdrawiam serdecznie, Julia Karasek