FAKTURY ZMIANY W MODULE

Szanowni Państwo,

w module faktur, z którego korzysta część Państwa pojawiło się kilka nowych opcji, które powinny ułatwić pracę i wprowadzić ład w prowadzeniu raportów kasowych.

1. Przy wystawianiu faktury do paragonu fiskalnego istnieje możliwość zaznaczenia, że dany dokument jest fakturą do paragonu. W ten sposób kwota, która została pobrana od pacjenta wcześniej przy wystawianiu paragonu fiskalnego nie pojawi się już ponownie w raporcie kasowym.

2. Dodaliśmy Państwu nową opcję “wypłata z kasy”. Czynności przy wystawianiu KW są dokładnie takie same jak przy wystawianiu faktury jednak do słownika towarów i usług musimy wprowadzić nową usługę: “WYPŁATA Z KASY” oraz w uwagach wpisywać na jaki cel została pobrana gotówka np. artykuły biurowe. Nabywca został zastąpiony osobą pobierającą.

3. W celu nadania numeracji faktur, paragonów bądź wypłat stworzyliśmy Państwu opcję do zarządzania numeracjami. W każdej lokalizacji możecie Państwo nadać sobie indywidualną numerację i w każej chwili ją edytować. Spowoduje to automatyczną zmianę numeracji przy wyborze kolejnego dokumentu kasowego.

4. Nowy raport kasowy uwzględnia zarówno gotówkę, która wpływa do kasy tzw. KP oraz gotówkę, która z niej wychodzi tzw. KW. Raz dziennie pod koniec dnia generujemy raport kasowy, sprawdzamy go z wydrukiem fiskalnym i na dole po lewej stronie możemy zapisać stan kasy. Osoba, która rozpoczyna na drugi dzień pracę przelicza rano stan gotówki i w opcji stan kasy po wybraniu daty wpisuje ręcznie ilość gotówki, którą ma w kasie. Gotówka z dnia poprzedniego jest uwzględniona w raporcie kasowym generowanym pod koniec dnia. Ma to znaczenie w przypadku kiedy rejestracja nie rozlicza się codziennie z księgowością i operuje gotówką z dnia poprzedniego.

W razie pytań prosimy o kontakt z administratorem.

Dodaj komentarz