Mail do pacjenta z zaleceniami

Szanowni Państwo,

Ostatnie miesiące spowodowały, że w wielu placówkach zmienił się zarówno sposób obsługi pacjentów, jak i wewnętrzny system pracy. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom przygotowaliśmy możliwość wysyłki do pacjenta zaleceń za pomocą wiadomości e-mail.

Aby wysłać do pacjenta wiadomość z zaleceń, należy otworzyć wizytę, przejść do zakładki „zalecenia”, uzupełnić informacje, można także, jeśli wystawiona była e-recepta, skopiować jej treść.

Następnie należy kliknąć na ikonę koperty znajdującą się poniżej guzika „Wydruk RUM” – wówczas otworzy się okno wiadomości. W tym miejscu również można coś dopisać. Następnie klikamy „Wyślij”.

Na adres e-mail wpisany w danych pacjenta wysłana zostanie wiadomość z treścią zaleceń zabezpieczoną hasłem. Hasło pojawi się w treści zaleceń oraz zostanie wysłane w wiadomości sms na numer pacjenta wpisany w jego danych, pod warunkiem że przychodnia posiada integrację z serwisem Esemeser. Jeśli takiej integracji nie ma, hasło można przekazać pacjentowi innym sposobem, np. telefonicznie. Drugim wyjściem jest ustalenie z pacjentem hasła do kontaktu z kliniką i uzupełnienie go w danych pacjenta – wówczas zalecenia zostaną zabezpieczone tym właśnie hasłem.

Wysłane wiadomości można prześledzić wchodząc w kartę pacjenta (klikając na jego nazwisko), następnie należy wybrać z menu głównego po prawej stronie pozycję „Wiadomości”.

Tych z Państwa, którzy chcieliby skorzystać z takiej możliwości, prosimy o przygotowanie skrzynki mailowej, z której wychodzić będą wiadomości – proszę mieć na uwadze, że pacjenci będą mogli na ten adres odpisać. Jeśli będą Państwo korzystać z serwisów ogólnodostępnych, sugerujemy założenie konta na Gmailu. Aby skonfigurować Państwa system, będziemy potrzebować następujących danych: adres mailowy (użytkownik), hasło, serwer poczty wychodzącej (np. „smtp”), adres hosta (np. mail.gdynia.com), port (numer).

Prosimy o  wysłanie w/w danych na nasz adres: biuro@blue-note.pl

Opłata instalacyjna za uruchomienie tej funkcjonalności to 100 zł netto płatne jednorazowo.

Pozdrawiamy

blue note

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *